ssh

warning: Creating default object from empty value in /home/erkintek/drupal-6.14/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

SSH login without password

You set up a cron job and searching for -p parameter to pass ssh, for auto login. There is no such parameter. But there are many mechanisms to allow us authonize throgh.

Removing old RSA host key to be able co connect remote host

My konqueror refused to connect because the client changed the server. Thus ip address and some other minor changes changed the RSA key required to connect my remote server.

max_allowed_packet size

Tagged:  

Büyük bir import yapıyorsanız, site taşıyorsanız mysql sızlanabiliyor.
ERROR 1153 (08S01) at line XXX: Got a packet bigger than 'max_allowed_packet' bytes

Veritabanındaki tabloları kaldırmak

Sık sık "ERROR 1153 (08S01) at line 3850: Got a packet bigger than 'max_allowed_packet' bytes" hatası aldığım bir işlem yüzünden eklenmiş olan tabloları düşürmek istedim.

Mysql'den veritabanı yapısını almak

Tagged:  

Sadece veri tabanı yapısını çıkartmak istiyorsanız. Ve phpMyadmin kullanamıyorsanız (ki ayarlanabilir bir çok özelliğe erişemiyorsunuzdur), mysqladmin yardımınıza koşabilir:

Mysqlden backup almak

Tagged:  

Zora düşünce MySqlDump kullanmak lazım. Nasıl backup alınır ve nasıl restore edilir. (Server'de bir ssh account yada mysql'in uzaktan erişime açık olması lazım!)

Similar

 • Neden bu sayfalar? -

  Neden bu sayfalar?

  Askere gideceğim şu günlerde böyle bir site fikri kendiliğinden gelmedi. Bro-Ersin'in gunaz.tv için bişyler kasmasını beklerken kendiliğinden kuruldu.

 • oteller tatil - yazın yapacak çok şey var -

  oteller tatil - yazın yapacak çok şey var

  I've been hired for metglobal, owner of otel.com and tatil.com. Also owns many other sites, that sells booking for the hotels. Minority things for the tours and flights.

 • Bitti askerlik -

  Bitti askerlik

  Gerçekten askeri farklı kafamızda canlandırıyormuşuz. Hiç bilmezdim böyle olacağını. Aslında sadece asker de değildim en sivile karışan kısmındaydım, Jandarma oldum.

 • Türk SKi askeri -

  Türk SKi askeri

  Tagged:  

  Bakamadım sonuçlara. Korku değil, bilmeme isteği mi?
  Bakamadım siteye. Giremedim elim varmadı.
  Heyecan değil, kötü bişy mi ki?
  Sonuçta bilindik yerler var
  Bilinmedik yerler de

 • Syndicate content