CPU'm çok ısınıyor

İşlemcim çok ısınıyordu. Bir den 40dereceye sonra 50 dereceye çıkıp fanı çalıştırıyordu.
cpufreq kurdum powernowd'ı kaldırdım derken 75 derece görüyorum. 83 derecelerde yüzüyo. Ama artık işlemcinin profilini değiştirebiliorum. Tam bunu yazarken bir yeniden başlatma yaşamamda tuz biber ekti. Hayret erkenden açıldı.

Bilemedim bu Datron PL3C dallaması ile bir türlü anlaşamadık.

Ahh eski bilgisayarım ...

Comments

Bir yerlere girip çıkmışken linux kernel'in i686 işlemci için derlenmişinin daha hızlı çalıştığını ve daha çok ısındığını okudum. Hemen gidip kernelimi i386 şeklinde değiştirdim. Yeniden başlatınca gerçekten daha az ısındığını ve cpufreq referansına uyduğunu görüp şaşırdım. Yanlız sıcaklık 60derecenin altına düşmediğinden LXDE (light X11, pencere yöneticisi, X11'in light'ı değil) geçeyim dedim.
Klipper, ktorrent, kopete, konqueror derken kde olmasa bile kullandığım pm, kde'nin etinden sütünden nasıl da faydalandığımı görüyorum.

Ayla Hanımın direktifleri ile ktorrent büyük film dosyaları ile cebelleşiyor, işlemcim ondan sıcak. Eh biz de izlerken ısınırız :D

Similar

 • Neden bu sayfalar? -

  Neden bu sayfalar?

  Askere gideceğim şu günlerde böyle bir site fikri kendiliğinden gelmedi. Bro-Ersin'in gunaz.tv için bişyler kasmasını beklerken kendiliğinden kuruldu.

 • oteller tatil - yazın yapacak çok şey var -

  oteller tatil - yazın yapacak çok şey var

  I've been hired for metglobal, owner of otel.com and tatil.com. Also owns many other sites, that sells booking for the hotels. Minority things for the tours and flights.

 • Bitti askerlik -

  Bitti askerlik

  Gerçekten askeri farklı kafamızda canlandırıyormuşuz. Hiç bilmezdim böyle olacağını. Aslında sadece asker de değildim en sivile karışan kısmındaydım, Jandarma oldum.

 • Türk SKi askeri -

  Türk SKi askeri

  Tagged:  

  Bakamadım sonuçlara. Korku değil, bilmeme isteği mi?
  Bakamadım siteye. Giremedim elim varmadı.
  Heyecan değil, kötü bişy mi ki?
  Sonuçta bilindik yerler var
  Bilinmedik yerler de