imza.DurDe.org

Irkçılığa ve Milliyetçiliğe DurDe İmza Kampanyası

Bir rica üzerine atıldım üzerine. Minik birkaç değişiklik ve uzun bir dns yönlendirmesi bekleyerek bitti. Bilmem güzel diyolar ama daha güzellerini (daha güzel imza kampanyası sitelerini) gördüm. Daha fazla zaman tedarik edince devam ederim.

İmza metni şöyle:

Irkçılık ve nefret söylemi yayan kişi ve gruplar, bu sefer de, Genelkurmay Başkanı hakkında Askerî Ceza Kanunu Md. 148'i ihlalden suç duyurusu yapan arkadaşlarımızı ölümle tehdit etmişlerdir. Bu arkadaşlarımızın can güvenliğinin eksiksiz sağlanmasının yanı sıra, bu insanlık suçunun faillerinin derhal bulunarak cezalandırılmasını talep ediyorum.

"Savaş propagandasına, ayrımcılığa, nefrete, şiddete teşvik eden ulusal, ırksal, dinsel düşmanlığın savunulması"nı İfade Özgürlüğü kapsamı dışında tutan BM 1966 Medeni ve Siyasi Haklar Sözleşmesi Nisan 2002'de, BM Her Türlü Irkçılığın Önlenmesi Sözleşmesi de Haziran 2003'te ulusal mevzuatımıza dahil edilmiştir. TCK Md. 216 da bu tür "kin ve düşmanlığa tahrik" suçlarını cezalandırmaktadır. Bu hukuk belgelerinin artık acilen uygulanmaya başlanması için yargı organımızı göreve çağırıyorum.

Similar

 • Neden bu sayfalar? -

  Neden bu sayfalar?

  Askere gideceğim şu günlerde böyle bir site fikri kendiliğinden gelmedi. Bro-Ersin'in gunaz.tv için bişyler kasmasını beklerken kendiliğinden kuruldu.

 • oteller tatil - yazın yapacak çok şey var -

  oteller tatil - yazın yapacak çok şey var

  I've been hired for metglobal, owner of otel.com and tatil.com. Also owns many other sites, that sells booking for the hotels. Minority things for the tours and flights.

 • Bitti askerlik -

  Bitti askerlik

  Gerçekten askeri farklı kafamızda canlandırıyormuşuz. Hiç bilmezdim böyle olacağını. Aslında sadece asker de değildim en sivile karışan kısmındaydım, Jandarma oldum.

 • Türk SKi askeri -

  Türk SKi askeri

  Tagged:  

  Bakamadım sonuçlara. Korku değil, bilmeme isteği mi?
  Bakamadım siteye. Giremedim elim varmadı.
  Heyecan değil, kötü bişy mi ki?
  Sonuçta bilindik yerler var
  Bilinmedik yerler de